Wilson Hardness

Firma Wilson Hardness představila první tvrdoměr (první na trhu) pro metodu dle Rockwella více než před 80_ti lety. Společnost pak pokračovala ve vývoji legendární řady Tukon (mikrotvrdoměry) – průmyslový standard pro testování pro metody Knoop a Vickers. Wilson byl také pionýrem v zavádění dalších produktů pro hodnocení tvrdosti, jako jsou například diamantový hrot Brale, zkušební bloky pro metodu Rockwell a upínací prostředky Equitron Jominy.

V roce 1993 firma Instron koupila Wilson Instruments a Wolpert GmbH. Dnes k řadě výrobků pro určování tvrdosti patří tvrdoměry pro metodu Rockwell, mikrotvrdoměry, systémy analýzy obrazu, tvrdoměry pro metodu Brinell, přenosné testery a široká škála příslušenství. Firmy Instron a Buehler se postupně staly součástí skupiny ITW. Po sloučení firem Buehler GmbH a ITW test & Measurement GmbH (Wilson Hardness Manufacturing and Distribution centre, Esslingen) v rámci reorganizace, je Wilson součástí této nově vzniklé divize skupiny ITW. Nová entita nese název ITW Test & Measurement GmbH.

Aktuální technické informace o dodávaných tvrdoměrech od ITW Test & Measurement GmbH naleznete na odpovídajících webových stránkách.


Naši nejvýznamnější dodavatelé