Vybrané optické mikroskopy MOTIC

Dodávka mikroskopů MOTIC je u firmy HANYKO Praha s.r.o. především součástí komplexních dodavek v rámci budování metalografických laboratoří. Ve výběru je vysoce kvalitní vzpřímený mikroskop PA53MET-BD (v minulosti vyráběn firmou Huvitz, Jižní Korea) a invertovaný mikroskop pro běžné labotatorní použití AE2000MET.

  • Invertovaný metalografický mikroskop AE2000MET

    Jedná se o velmi kvalitní mikroskop pro základní použití a je určen pro pozorování ve světlém poli a s jednoduchou polarizací nebo variantně ve světlém i tmavém poli a s jednoduchou polarizací. Je možno dodat i v sestavě přesně dle požadavků na užití.

  • Vzpřímený mikroskop pro metalografii PA53MET-BD

    Mikroskop je navtžen jako modulární systém a nabízí možnost sestavení tak, aby vyhovoval všem nárokům i v případě velmi speciálních aplikacích. Je u něj použito univerzální epi-osvětlení pro odražené světlo (při použití před-centrované lampové skříňky 12V/100W nebo je variantně možno použít LED osvětlovač). Lze provádět pozorování ve světlém poli, v tmavém poli, s polarizací 360° a s osvětlením DIC nebo s komplexními osvětlovacími technikami. Nově bylo firmou MOTIC vyvinuta možností  použití Epifluorescence. Pro PA53MET-BD existuje na výběr celá řada stolků. Je možno objednat i verzi s motorizovaným nosičem objektivů nebo motorizovanou Z osou. Použité objektivy jsou typu CCIS® Plan S-Apochromatic BD – kvalita typu Plan Fluo.


Naši nejvýznamnější dodavatelé