Naše konstrukce

Pro naše zákazníky jsme schopni zajistit vývoj, výrobu i dodávku speciálních držáků vzorků nebo přípravků.

Jako příklady uvádíme:

1. Nivelační přístroj vzor HANYKO pro práci s držáky vzorků při broušení/leštění v módu centrálního přítlaku včetně odpovídajícího fixačního Al talíře.

NK-Nivel_pripravek

2. Držák velkých a nepravidelných vzorků vhodný pro broušení/leštění na brusce/leštičce EcoMet300&AutoMet300.

NK-Velky_drzak

3. Přípravek pro umístění vzorků zapouzdřených za studena nebo za tepla tak, aby byla zajištěna konstantní pracovní vzdálenost mezi rovinou výbrusu a optikou za účelem zajištění jednotné kalibrace při snímání.

Přípravek

4. Mnohonásobný držák svařenců. Do roviny vybroušené a poté naleptané vzorky se připínají zespoda. Vhodné pro všechny feromagnetické materiály. Vhodné pro automatizaci měření se splněním požadavku na přesnou a bezproblémově dosaženou kalibrací (vztahem mezi počtem obrazových bodů a rozměrem v délkových jednotkách), neboť vždy bude přesně zachována pracovní vzdálenost pro optické nasnímání.

NK-Mag_držák

5. V případě použití stereomikroskopu pro měření s konstrukcí dle Greenoughovy optické koncepce se negativně projevuje vliv toho, že obraz je snímán jen jednou optickou cestou a paprsky světla na rovnou plochu vzorku dopadají pod úhlem ( dochází k „plováním“ obrazu při ostření a ke zkreslování měření). Řešením je použití stereomikroskopu dle teleskopické koncepce (konstrukce dle Galilea – CMO).  Je zde možnost posuvu (vyosení)  objektivu tak, že stereomikroskop funguje jako makroskop (monoskop). Připravili jsme pro toto speciální adapter. Při jeho použití zároveň zůstává zachována (po jednoduché manipulaci) možnost pozorování předmětu jako ve stereomikroskopu či zaměňovat objektivy s různým zvětšením jejich stranovým přesunutím. Připravili jsme takové řešení pro stereomikroskop Huvitz HSZ-700 a obecně je jej možno po úpravě použít i pro stereomikroskopy jiných typů.

Slider pro HSZ 700


Naši nejvýznamnější dodavatelé